Get Adobe Flash player

Pieśni wielkopostne zabrzmiały w Stąporkowie

Chór Echo Niekłańskie zaśpiewał pod kierunkiem Jana Szczyrby.Chór Echo Niekłańskie zaśpiewał pod kierunkiem Jana Szczyrby.Ponad 300 wokalistów pojawiło się na scenie w czasie VIII Festiwalu Pieśni Wielkopostnych w Stąporkowie. Spośród nich jury wybierało najlepszych, którzy w minioną niedzielę rywalizowali o nagrody w czasie finału w Daleszycach.


Każdego roku w okresie trwania Wielkiego Postu w stąporkowskim MGOKu odbywają się wojewódzkie eliminacje do finału Festiwalu Pieśni Wielkopostnych. Do Stąporkowa przyjechało ponad 300 wokalistów. Wszyscy prezentowali się  w trzech kategoriach: chóry, zespoły ludowe, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne. Występy 23 zespołów oceniało jury w składzie: Józef Szczyrba, dyrektor Szkoły Muzycznej I Stopnia w Końskich, Jerzy Gumuła, Karolina Opałko, instruktorzy z Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. Na stąporkowskiej scenie wystąpili wykonawcy z: Kielc, Daleszyc, Mirca, Bliżyna, Bielin, Ćmielowa, Górna, Tumlina, Staszowa. Powiat konecki reprezentowały dwa chóry: Echo Niekłańskie ze Stąporkowa oraz Chór im. błogosławionego Kazimierza Sykulskiego z koneckiej kolegiaty. W kategorii zespołów wokalno-instrumentalnych rywalizowała grupa Konterfekt z MGOK w Stąporkowie. Jury swój werdykt ujawniło na stronie internetowej WDK. Wśród najlepszych zespołów z województwa świętokrzyskiego znalazła się grupa Konterfekt, która w minioną niedzielę reprezentowała powiat w finale VIII Festiwalu Pieśni Wielkopostnych, który odbył się w kościele św. Michała Archanioła w Daleszycach.

Wojciech Purtak

Logowanie
RejestracjaGet Adobe Flash player

Kalendarz

wrzesień 2014
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń
External links are provided for reference purposes. The World News II is not responsible for the content of external Internet sites.
Template Design © Joomla Templates | GavickPro. All rights reserved.

Login or Zarejestruj się

LOG IN

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj